Засідання Всеукраїнської Ради


автор: Решетников Юрий Евгеньевич

p_reshetn.jpg 24 червня в Києві відбулося чергове засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Воно стало першим засіданням ВРЦ після зустрічі Президента України з главами конфесій (які входять до складу даної Ради) 14 червня. Природно, що під час засідання основна увага була приділена продовженню обговорення питань, що їх глави конфесій торкнулися під час зустрічі із Президентом, аналізу ходу та підсумків зустрічі, окресленню подальших кроків з боку конфесій щодо співпраці із державою.

Учасники засідання направили листа на адресу Президента, в якому подякували В.А.Ющенку за зустріч і спілкування з ним, висловили переконання, що проведена зустріч буде сприяти встановленню партнерських взаємовідносин між державою і релігійними організаціями, налагодженню їхньої плідної співпраці на благо українського народу, а також підтримали пропозиції Президента щодо налагодження не лише на загальнодержавному, але й на обласному рівнях механізмів державно-конфесійної співпраці, які були висловлені 15 червня на зустрічі з головами обласних державних адміністрацій.

На засіданні було обговорено питання щодо стану суспільної моралі, зокрема морально-етичного змісту рекламної продукції, прийнято звернення з даного приводу. У зверненні наголошується на небезпечності для суспільства поширення у ньому згубних для духовного і фізичного здоров’я людини звичок, таких як алкоголізм та тютюнопаління, відповідальності за це виробників рекламної продукції, рекламних агенцій та власників і керівників ЗМІ. ВРЦ звернулась до них із закликом жорстко обмежити пропагування (рекламу) алкоголю і тютюну. Також глави конфесій звернулись до Президента, Верховної Ради та Уряду України з проханням невідкладно розробити та впровадити законодавчі механізми, які більш жорстко обмежили б можливості пропагувати (рекламувати) споживання алкоголю і тютюну, зокрема рекламу торгівельних марок алкогольної та тютюнової продукції, заборонили б вживання алкогольних напоїв і паління у публічних місцях. Насамкінець підписанти звернення зазначили: „Ми свідомі того, що виробники алкогольної і тютюнової продукції, власники ЗМІ та працівники сфери реклами після введення жорстких заборонних і обмежувальних норм щодо пропагування алкоголю, тютюну та іншої продукції можуть втратити частину своїх прибутків. Але зараз, внаслідок цієї пропаганди, і суспільство, і вони самі втрачають значно більше, а тому заради загального блага, заради майбутнього нашого суспільства – дітей і молоді, заради блага українського народу, до якого ми всі належимо, ми закликаємо їх з розумінням поставитися до нашої позиції та між суспільним добром і суспільним злом обрати перше.”

Учасники засідання направили також звернення до керівництва та народних депутатів Верховної Ради України з приводу „подвійної” реєстрації релігійних організацій в органі у справах релігій або обласних адміністраціях та у державного реєстратора, висловивши прохання щодо підтримки проекту Закону України „Про внесення змін до статті 3 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” (щодо статусу юридичних осіб” (реєстр. № 4389-1, автор – народний депутат Мусіяка Л.В.), як такого, який дозволить уникнути згаданої проблеми, а отже сприяє реалізації права на свободу совісті.

Принагідно зазначимо, що дане засідання стало ще одним свідченням самоврядності самої Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, її виходу із статусу існування „при Держкомрелігій”, більш активного включення глав конфесій у пошук шляхів розв’язання важливих суспільних проблем.

Юрій Решетніков,
к.філос.н.